Bóle brzucha u dzieci i niemowląt

Rodzice zawsze czują niepokój, gdy ich dziecko zaczyna skarżyć się na ból brzucha. Diagnoza przyczyn takich dolegliwości może być trudna. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak długo dziecko odczuwa ból brzucha, czy towarzyszą mu inne objawy oraz gdzie dokładnie zlokalizowany jest ból. Leczenie zaburzeń w układzie pokarmowym jest ściśle związane z przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości.

Osteopata, dzięki badaniu osteopatycznemu, może ustalić, czy bóle brzuszka wynikają z mięśni, czy z narządów jamy brzusznej. Jeśli te bóle są związane z zaburzeniami czynnościowymi, osteopata może skutecznie pomóc w usprawnieniu pracy jelit, żołądka oraz innych narządów biorących udział w przetwarzaniu pokarmu.

Nieprawidłowości w układzie pokarmowym nie tylko są uciążliwe i męczące, ale również negatywnie wpływają na prawidłowe przyswajanie pożywienia i właściwe odżywienie organizmu. Dlatego, kiedy dziecko skarży się na bóle brzuszka, warto skonsultować się z osteopatą i jak najszybciej rozpocząć terapię. Zwłaszcza, gdy niemowlę często ulewa lub ma kolki, jedna lub dwie wizyty mogą całkowicie zlikwidować te dolegliwości.

Dodaj komentarz

Exit mobile version